Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru, které nabízí platforma ENERGY-HUB

ABB představuje další úroveň digitálních řešení pro inteligentní budovy, továrny a města

27. 02. 2020
10:00
abbba.cz Tomáš Vrána

Společnost ABB na letošním ročníku veletrhu AMPER ukáže, jak se prudký rozvoj chytrých digitálních technologií může podílet na proměně výroby, života i dopravy. Navštivte ve dnech 17. až 20. března 2020 ABB stánek 04.07 v hale P na brněnském výstavišti.

# technologie
# TZ

Inovace pro budovy a domácnosti 
Systém ABB-free@home® je velmi úspěšný o čemž svědčí 5 milionů instalovaných komponentů po celém světě. Systém automatizace domácnosti nabízí více než 60 funkcí a dokáže integrovat až 150 zařízení v jednom systému. Pomocí aplikace lze všechny funkce ABB-free@home® ovládat na dálku.

Vyšší úroveň propojení pro inteligentní domácnost
Platforma API společnosti ABB nepřináší jen nové možnosti v oblasti chytré domácnosti. Představuje rovněž klíčovou inovaci pro sektor chytrých budov, nabízí neomezené možnosti pro budoucí snadnou a bezproblémovou integraci aplikací třetích stran s řešeními společnosti ABB.

„Společnost ABB nabízí nejkomplexnější řadu řešení chytrých domácností na trhu. Uvedením naší nové otevřené platformy API na trh a spojením se s partnery, jako je Sonos, Amazon Alexa, Miele, Bosch a výrobky Philips Hue, můžeme našim zákazníkům nabídnout mnohem pohodlnější, ekologičtější a bezpečnější bydlení,“ dodává Vladimír Janypka, ředitel jednotky Elektrotechnika ABB Česká republika.

Detekce nebezpečí 
Pro řešení protipožární ochrany uvádí ABB na trh nové zařízení Alarm-Stick, které přes USB rozhraní integruje detektory kouře, tepla a oxidu uhelnatého (CO) v jednom systému ABB-free@home®. Hlásič kouře a CO pro chytré domácnosti nabízí ABB jako jediný výrobce na trhu. Oxid uhelnatý vznikající zejména při nedokonalém spalování není vidět ani cítit, a proto je velmi nebezpečný. Pokud by došlo ke spuštění požárního hlásiče, všechny detektory v domácnosti spustí akustický signál a oznámení bude automaticky odesláno do mobilního telefonu vlastníka s informací o příčině alarmu (požár nebo oxid uhelnatý) a rovněž místnost, kde byl incident detekován. 

Vyšší úroveň světelného komfortu
Prémiová designová řada ABB future® linear nově nabízí možnost bezdrátového dálkového spínání a stmívání inteligentních žárovek a svítidel Philips Hue. Na rozdíl od běžných bezdrátových vysílačů tato novinka nepotřebuje baterie, tudíž nevyžaduje žádnou údržbu. Bezdrátové vypínače Friends of Hue lze používat také v rámci systémové instalace ABB-free@home®.

Inovace v oblasti e-mobility a rozvoje chytrých měst
Podpora rozvoje e-mobility je klíčovou součástí strategie ABB zaměřené na chytrá města s nulovými emisemi. Nová nástěnná nabíjecí stanice Terra AC pokrývá rostoucí poptávku po kvalitním a dostupném nabíjení v domácnostech i firmách a zároveň podporuje generaci nových spotřebitelů, kteří chtějí využívat a řídit svou vlastní spotřebu energie. Nástěnná nabíjecí stanice Terra AC je k dispozici ve variantách až 22 kW, aby byla zajištěna kompatibilita s elektrickými systémy domů a budov po celém světě. 

Pro nákupní centra, parkoviště v kancelářských budovách a prodejny aut je určena kompaktní rychlonabíjecí nástěnná stanice ABB DC Wallbox s výkonem 24 kW. 
Pro dálniční odpočívadla a čerpací stanice je ideálním řešením v Evropě i České republice nejprodávanější 50 kW nabíjecí stanice Terra 54 nebo výkonná rychlonabíjecí stanice Terra HP. Ta pracuje s výkonem 350 kW a pro dojezdovou vzdálenost 200 km umožňuje dobití za pouhých 8 minut.  Díky technologii dynamického sdílení stejnosměrného proudu dokáže nabíjecí stanice se dvěma napájecími skříněmi nabíjet současně více elektrických vozidel, až do výkonu 350 kW. 

Nabíjecí stanice jsou dodávány s připojením na internet a napojením na ABB Ability™ Connected Services, které umožňují vzdálenou pomoc, odstranění problému na základě diagnostiky a vzdálené aktualizace.

Inovace pro průmyslový sektor
ABB na veletrhu AMPER ukáže jednorukou verzi kolaborativního robotu YuMi, která byla navržena specificky pro montáž malých dílů a splňuje požadavky na vysokou flexibilitu procesů využívaných při výrobě elektroniky či spotřebního zboží a obecně v rámci procesů využívaných v malých a středních podnicích. Tento robot představuje zatím nejhbitější a nejkompaktnější robotické řešení ABB, které lze začlenit do jakéhokoliv výrobního prostředí.  

Průmyslová automatizace a řídící systémy
ABB je globálním lídrem v oblasti distribuovaných řídících systémů, což dokládá systém ABB Ability™ 800xA, pomocí nějž je možné řídit nejen technologické procesy, ale i bezpečnost, energie a taktéž může sloužit jako kolaborativní nástroj pro zvýšení technické účinnosti, efektivity operátorů a využití výrobních zdrojů. 

„Ve spojení s pokročilými digitálními službami, jakými je například kybernetická bezpečnost, prediktivní diagnostika nebo sledování celkové výkonnosti systému dokáží naše systémy dlouhodobě snížit provozní náklady o více než 30 % a zajistit plnou ochranu systému a celé řídicí infrastruktury.“ říká Martin Červinka, ředitel jednotky Průmyslová automatizace a digitalizace ABB Česká republika.

Průmyslová instrumentace pro měření a regulaci
Instrumentace a analytika společnosti ABB nabízí ucelené portfolio pro měření a regulaci. Nabídka produktů stojí na prověřených zařízeních pro analýzu procesních i emisních plynů a vody. Polní instrumentace obsahuje výrobky pro měření většiny fyzikálních veličin od tlaku, teploty, hladiny, průtoku až například po měření rovinatosti, síly tahu a dalších. Systémy jsou určené pro náročné technologické procesy v segmentech petrochemie, chemie, papírenství, energetiky a metalurgie.  

Monitorovací systém ABB Ability™ Digital Powertrain
ABB Ability™ Digital Powertrain označuje řetězec zařízení k přenosu informací o stavu pohonu a zákaznické aplikace. Celý řetězec se skládá z frekvenčního měniče, elektromotoru a čerpadla (popř. kompresoru). Jednotlivá zařízení jsou osazena chytrými senzory, které posílají údaje o svém aktuálním stavu na cloud, kde jsou data dále vyhodnocena. O to se starají moderní prediktivní nástroje společně s experty ABB. Uživatel tak získává zcela nové možnosti přehledu o aktuálním stavu své aplikace. Tato kombinace služeb přináší zvýšení efektivity, spolehlivosti a bezpečnosti provozu.   

Automatický přepínač zdrojů TruONE®
Nový automatický přepínač zdrojů ABB TruONE® je prvním zařízením svého druhu na světě – jedná se o automatický přepínač zdrojů mezi primárním a záložním zdrojem napájení, který nemá omezení vyplývající z komponent použitých u stávajících řešení na trhu. Je navržen s ohledem na aplikaci a výsledkem je přístroj, který integruje všechny potřebné senzory, ovladače, spínací prvky a uživatelské rozhraní do jedné kompaktní jednotky, která zjednodušuje návrh, instalaci a nastavení, zkracuje dobu montáže a uvedení do provozu a v neposlední řadě maximalizuje spolehlivost a bezpečnost při provozu. 

Přepínač se dodává ve třech úrovních ovládání tak, aby pokryl jak požadavky jednoduchých aplikací, u kterých je kladen důraz na snadné a přehledné nastavení pomocí DIP spínačů, tak aplikací s požadovanou konektivitou pro komunikaci, dohled a řízení na některém z komunikačních protokolů až po aplikace s požadavky na prediktivní údržbu, sledování výkonu nebo automatické testování připojeného motorgenerátoru.

Velkou předností je jednoduchá konektivita přepínače, která se opírá jednak o cloudovou technologii, skrze elektrický distribuční řídicí systém ABB Ability™, který umožňuje dohled na přístroj i na celou aplikaci, tak i modulární konektivitu standardními komunikačními protokoly, které umožňují jak dohled, tak i řízení. Je možné využít až sedmi různých komunikačních protokolů, které lze v podobě fyzických modulů do přepínače doplnit nebo je vyměnit, a to i kdykoliv po uvedení do provozu. Jedná se tedy o inovativní řešení „vše v jednom“ splňující jak stávající, tak i případné budoucí potřeby a nabízí vynikající úroveň bezpečnosti a spolehlivosti v aplikacích, kde zajištění bezpečné dodávky elektrické energie patří mezi kriticky důležité parametry, jako jsou: nemocnice, datová centra, výrobní a technologické linky, sportovní arény, komerční budovy a jiné.

 

související články

V Temelíně jsou roušky stejně důležité jako žluté kombinézy u reaktoru

31. 03. 2020
18:34
ČEZ

Neuvěřitelných 1224 roušek už ušila se svými devíti kolegyněmi Jana Janoušková z temelínského centra řízení dokumentace. V Jaderné elektrárně Temelín jich tak od zaměstnanců dohromady shromáždili už 1500. Dalších 290 vybrali energetici v elektrárně…

# jádro
# bezpečnost
# TZ

ČEZ řeší denně téměř 17 000 zákaznických požadavků. Uzavřené pobočky vyřizují telefonáty i emaily

31. 03. 2020
18:34
ČEZ

Zákazníci ČEZ mohou bez omezení vyřizovat i nadále své požadavky. Call centra a online kanály fungují naplno. ČEZ Prodej sice…

# elektřina
# TZ
# personálie

Zprovozněná nabíjecí stanice ve Vyškově

31. 03. 2020
13:00
E.ON

Dnes byla ve Vyškově otevřená a spuštěná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily společnosti E.ON. Uživatelé ji najdou ve…

# automotive
# elektřina
# technologie
# TZ
# infrastruktura

Koronavirus v Česku: MŽP pomůže zoologickým zahradám okamžitým příspěvkem na krmivo

31. 03. 2020
12:30
Ministerstvo životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí poskytne zoologickým zahradám v rámci každoročního dotačního titulu „Příspěvek ZOO“ prostředky…

# bezpečnost
# TZ
# životní prostředí

Montérům se hlásí další a další domácnosti a firmy se zájmem o fotovoltaiku, i v době pandemické krize

31. 03. 2020
12:00
Komora OZE

Zájem o nové instalace fotovoltaických elektráren v kombinaci s bateriemi či tepelnými čerpadly ze strany domácnosti i firem…

# OZE slunce
# TZ
# úspory
# trhy
# OZE

Mezinárodní chemicko-technologická konference ICCT - odloženo

06. 04. 2020 - 08. 04. 2020
Hotel GALANT, Mlýnská 2 692 01 Mikulov
Osmý ročník mezinárodní konference navazuje na dlouholetou tradici chemicko-technologických konferencí a klade si za cíl seznamovat odbornou veřejnost s klíčovými výzvami a problémy chemie a energetiky v mezinárodním kontextu.

Smart Cities 2020 - odloženo 2021

07. 04. 2020 09:00 - 09. 04. 2020 19:00
Sofie, Bulharsko
Important: !!!! SUSTAINtec 2020 is postponed to 2021 !!!!

ROBOWELDING

15. 04. 2020 - 17. 04. 2020
HORSKÝ HOTEL KOPŘIVNÁ MALÁ MORÁVKA, KARLOV
Konference ROBOWELDING je pojata jako setkání výrobců a dodavatelů techniky určené k robotickému svařování, jakož i odborníků zabývajících se aplikacemi z této oblasti, se širokou odbornou veřejností – současnými i budoucími uživateli robotů určených především ke svařování.

Komoditní data

31.03.2020
€/MWh okte
Base
28.8979
25.0766 %
Peak
29.285
25.2031 %
Offpeak
28.5108
24.947 %
31.03.2020
€/MWh elix
Base
24.7658
8.21863 %
Peak
22.77
1.89059 %
Offpeak
26.7617
14.2562 %
30.03.2020
€/MWh ote
Base
42.83
0 %
Peak
50.5733
0 %
Offpeak
35.0867
0 %

ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.

50165
Počet publikovaných novinek
1676
Počet publikovaných akcí
487
Počet publikovaných článků
ENERGY-HUB využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování jakéhokoli obsahu či jeho části veřejnosti je bez předchozího souhlasu výslovně zakázáno.
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5, Česká republika